Czym jest bongo i jak go używać?

Możliwości palenia suszu jest całkiem sporo. Na potrzeby niniejszego tekstu skupimy się na bongo. Jest to najczęściej szklane urządzenie, które znane ludzkości jest od starożytności. Cieszy się ono na tyle dużą popularnością, że warto poświecić mu nieco miejsca.

Parę słów o początkach bongo

Tak jak to już zostało wspomniane, jest to przyrząd znany od XVI w. n.e. i używany powszechnie na terenie Azji Środkowej i Afryki Środkowej. Początkowo bongo służył głównie jak element religijnych obrzędów. Z czasem za sprawą kupców z Jedwabnego Szlaku trafiło ono do Europy.

Krótka charakterystyka samego bongo

Jest to niezwykle proste w użytkowaniu urządzenie, które potocznie często nazywa się fajką wodną. Za sprawą bongo mamy możliwość zakosztować rozmaitych mieszanek ziołowych. Co jest w Bongo? Nie ma tu żadnej filozofii, gdyż mamy tutaj specjalny ustnik, cybuch, sprzęgło oraz dzban. Korzystanie z bongo zapewnia nam niesamowite wrażenia dzięki temu, że dym jest filtrowany przez wodę. Dostępne w sprzedaży urządzenia występują w formie szklanej, lecz można też spotkać warianty akrylowe lub silikonowe.

Gdzie da się nabyć bongo?

Tego rodzaju sprzęt bez problemu dostępny jest w sprzedaży stacjonarnej, jak i również internetowej. Jeśli pragniemy wejść w posiadanie bonga, to warto korzystać z usług takiego sklepu, który zapewnia bogaty asortyment. W przypadku laików dobrze jest również polegać na doświadczonych sprzedawcach mogących z nami podzielić się swoją wiedzą. W ten sposób dokonamy zakupu, który będzie nad wszech miar dla nas korzystny i dawał wiele radości.

Czy Bongo jest legalne? Już wyjaśniamy!

W powszechnej opinii pojawia się wiele niedomówień i półprawd. Dlatego też warto się z nimi szybko rozprawić. Tym samym zdecydowanie zaznaczamy, że zarówno zakup, jak i dysponowanie w domu bongo jest legalne. Jakby tego było mało, to również palenie z niego nie prowadzi nas do konfliktu z prawem. Tak naprawdę cały problem tkwi w tym, co umieszczamy w bongo. Jeśli umieszczamy nielegalne substancje, to możemy mieć problem. Jednak w przypadku CBD, marihuany medycznej, mięty, tytoniu i tym podobny to wszystko jest OK. Oprócz samego użytkowania niektóre bonga wyglądają na tyle atrakcyjnie wizualnie, że trudno się dziwić temu, iż część osób pragnie je posiadać na szafce dla ozdoby. W tym także nie ma absolutnie żadnych znamion czegoś niezgodnego z prawem lub złego.

Co lepsze bongo czy joint?

Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć na wiele sposobów. Wiele zależy tu od osobistych upodobań i preferencji. Na pewno, jeśli zastanowimy się, czy palenie z bongo jest zdrowe, to nie można odpowiedzieć inaczej niż twierdząco. Dzieje się tak dlatego, że dym wydobywający się z bongo jest poddawany filtracji przez wodę. Tym samym wszelkiego rodzaju szkodliwe substancje smoliste zawarte w dymie zastają zatrzymane. Zatem do naszych płuc przedostaje się para o ziołowym aromacie.

Ile kosztuje bongo?

To również bardzo popularne pytanie. Jednocześnie nie ma jednej konkretnej odpowiedzi. Wynika to przede wszystkim z konstrukcji samego bongo. Im mamy do czynienia z grubszym szkłem to jego cena rośnie. Budżetowe bonga ze szkła możemy mieć za około 200-300 złotych. Jeśli zechcemy korzystać z tzw. mini bonga, to w takiej sytuacji zapłacimy nawet mniej niż 100 złotych.

Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie dostępnych jest wiele odmian bonga na każdą kieszeń. Co więcej, mogą one również pochwalić się interesującymi kształtami i wzornictwem. Takie bongo to fantastyczny wybór na podarunek dla kogoś, kto jest entuzjastą palenia ziół.